Jdi na obsah Jdi na menu
 Nalezení pejska

25. 1. 2012

Pokud naleznete psa, kontaktuje obecní úřad, odchytovou službu, městskou policii či útulek. Pokud zjístíte, že má pejsek čip, zjistěte například u veterináře jeho číslo a číslo nahlaste národnímu registru, či sami projeďte jednotlivé registry:

www.narodniregistr.cz         www.identifikace.cz          www.backhome.cz     http.//petpas.vetkom.cz                          http.//czpetnet.cz

 

Pokud je pejsek očkovaný a má známku o očkování na obojku, tak někteří veterináři na známce mají evidenční číslo očkování a dle tohoto čísla se dá dohledat, kdo je majitelem pejska.

Pokud je zvíře tetované, tak kontaktuje plemenou knihu, kterou vedou: Český kynologický svaz, Českomoravská kynologická jednota a Českomoravská kynologická unie. Můžete oslovit i příslušný chovatelský klub či poradce daného plemene.

Pokud můžete odveďte pejska k sobě domů, dejte mu napít a najíst, můžete se také pokusit prohledat  na internetu pejskařské diskuse a fora, různé inzertní stránky, zda někdo pejska nehledá. Můžete požádat o pomoc i nějaká sdružení zabývající se pomoci psům v okolí Vašeho bydliště.

Obec má ze zákona povinnost se o psa postarat a zajistit jeho případný odvoz do útulku. (Kdysi nález psa - řešil odbor ztrát a nálezů, dnes, když je pes živý tvor tak odbor životního prostředí)