Jdi na obsah Jdi na menu
 Ztráta pejska

25. 1. 2012

Pokud se Vám ztratí pejsek, poproste známé a nějakou dobu hledejte. Pokud hledáte ihned po ztrátě, je velká pravděpodobnost, že se pejsek ještě bude nějakou dobu zdržovat v blízkém okolí místa, kde se Vám ztratil .  Můžete zanechat na místě deku či misku a na místo se opakovaně vracet. (I pejsek se obvykle ještě vrací zpět). Pokud znáte někoho, kdo má stopovací psa, poproste jej o pomoc.  Kontaktuje policii, okolní útulky. Poproste o pomoc poštovní doručovatele nebo popeláře, řidiče autobusů či bezdomovce. Pokud pejsek utekl v lese, kontaktujte i myslivce. Poté si vytiskněte fotografii Vašeho pejska a objíždějte okolí a opět se poptávejte, zda někdo pejska neviděl.

Pokud má pejsek čip tak kontaktujte: Národní registr, Centrální evidenci zvířat, Backhome    www.narodniregistr.cz,     www.identifikace.cz/    www.backhome.cz

Pokud má pejsek PP tak navíc  kontaktujte Plemennou knihu, chovatelský klub.

Dále si dejte inzeráty na některé servery, např. bazos, sbazar, avizo. Ztrátu nahlaste nawww.pesvnouzi.cz a využijte různých diskuzních pejskařských fór či facebooku,  vylepte letáky s fotkou a textem na frekventovaných místech v místě kde se pejsek ztratil i v okolí. Pokud se jedná o pejska větší rasy, je pravděpodobné, že se může dostat i do větší vzdálenosti. Pejsek může urazit i 50 km vzdálenost.

 Pokud pejska opět najdete, tak ho pro případ, že se opět ztratí  vybavte čipem, který po aplikaci čipu na veterině ještě musíte sami zaregistrovat nebo pejska vybavte známkou, na které bude uvedeno telefonní číslo majitele.