Jdi na obsah Jdi na menu
 Dítě a pes

8. 11. 2011

 

1. VÝCVIK

Několikatýdenní výcvik určený především pro děti do 15 let a jejich psí miláčky. Chtěli bychom jim poskytnout informace týkající se potřeb psa, péče o něj, výcviku a všeho, co takové pořízení psího mazlíčka přináší.

Tímto chceme zabránit stále se množícím případům, kdy je dítěti pořízen pes (malinký, roztomilý), který ovšem zanedlouho vyroste, dítě o něj přestane jevit zájem a proto skončí většina těchto psů v lepších případech v útulcích, v těch horších bohužel na ulici.

Výcvik bude probíhat zábavnou formou, děti své psy naučí základní poslušnosti. Trénovat se také budou některé prvky z dog dancingu. A vždy zbyde čas na konkrétní dotazy. Tyto výcviky se budou pořádat v sídle Neposedných tlapek v Ostravě Nové Vsi.

2. BESEDY

Další způsobem jak děti nenásilně seznámit s problematikou týrání zvířat jsou . besedy s dětmi ve školách a dětských domovech. Cílem těchto besed je seznámit děti jak správně zacházet se psy, aby nedocházelo ke zraněním nejen psů, a a nenasilnou formou poukázat na týrání psů a informovat děti, jak někteří lidé dokáží psům ublížit. Pro děti máme připraveny různé soutěže a kvízy, na tyto besedu budou s námi docházet i naši psi, kteří předvedou jak má pes poslouchat a ukáží i něco z psích triků. Jsme schopni simulovat díky našim psům různé situace. Tento projekt je určen hlavně pro děti od 6 do 12 let. Hlavním cílem těchto besed je naučit děti správnému chování k živým tvorům, pak možná docílíme toho, že se děti budou chovat slušně i sobě navzájem.

Na těchto projektech se bude podílet Danka, Kristina, Magda. Holky budou tyto aktivity provádět ve svém volném čase a bez nároku na honorář. Máme v plánu požádat nějakou organizaci o grant, abychom mohli pořídit didaktické pomůcky a propagační materiály. Držte palce, snad to vyjde.

--------------------------------------------------------------------------------------------

27.11. Beseda pro děti ve škole v Muglinově. Magda velmi zábavnou formou dětem řekla něco o psech a jejich povahách. Poradila dětem, jak se ke psům chovat, děti se dozvěděli něco o Tlapkách i o jednom týraném pejskovi Megince, která byla s náma na této besedě. Kiki se svým psem dětem předvedla jak to vypadá, když pejsek poslouchá a předvedla něco z psích triků. Beseda to byla náročná nejenom pro nás, ale i pro naše hafíky, vzhledem k počtu děti, které se besedy zúčastnily musely být nakonec rozděleny do dvou skupin. Dětičky Magdu a naše hafíky odměnily nakonec bouřlivých potleskem a nejvíc se jim líbili mazlení s borderákem Ronym, který děti přímo zbožňuje a akce tohoto typu si naprosto užívá. Fotky zde

13.10.2012 beseda s dětmi v Záchytných kotcích v Budišově nad Budišovkou. Do Budišova za Neposedné tlapky vyrazila Danka, Kikina a Martina. Vytáhly jsme společně s dětmi, které přišly a Barborou Tocauerovou a její sestrou pejsky na dlouhou procházku. Při procházce jsme si s dětmi povídaly o tom, jak se mají o pejsky starat. Po procházce si Kikina připravila ukázku psích triků se svým psem a nakonec jsme všechny vzaly do CHS Alkyra, kde nám paní Alena ukázala něco z agility. Velmi vydařený den, krásné počasí a dětičky, které nám udělaly velkou radost, protože projevily opravdu velký zájem o povídání a pejsky z útulku. Fotečky zde

20.6.12 BESEDA V DÉTSKÉM DOMOVĚ NA VIZINĚ

Po několika měsících příprav Neposedné tlapky dnes rozjely projekt "Dítě a pes", který se týká osvěty dětí v dětských domovech a na školách. Cílem této osvěty je seznámit děti, jak správně pečovat o psa, jak se k němu chovat a nenásilně je seznámit s problematikou týrání zvířat. Přednášku v Dětském domově Na Vizině vedla naše členka Magda, pomáhala jí Danka a Kristina. Spolu s námi byli pejsi Evžen a Rony. Rony předvedl několik psích triků, předvedl, jak má správný pes poslouchat a pak už se děti s oběma pejsky mazlili a procházeli. Děti si i zasoutěžili a za odměnu dostali nějakou maličkost. Děti si to užívali, stejně tak jako my a pejsci a vůbec nás nechtěli pustit. Foto zde