Jdi na obsah Jdi na menu
 Jak můžete pomoci

Na úvod musím zmínit všemocný Facebook a  SÍLU SDÍLENÍ.  Někde jsem četla názor na sdílení, že je zbytečné sdílet, že by každý měl radši přiložit ruku k dílu, adoptovat, poslat finanční příspěvky. Mám zcela jiný názor. Na sdílení nedám dopustit a všem za sdílení našich příspěvků DĚKUJI. 

- můžete se stát členem  občanského sdružení Neposedné tlapky a spolu s  ostatními členy  pomáhat tam, kde je potřeba (roční členský poplatek je 300,- Kč)

- můžete se stát pouze dobrovolníkem, který také pomáhá, ale není členem  Neposedných tlapek

- můžete nám pomoci finanční hotovostí a to jednorázově či trvale, např. formou daru (na požádání Vám vystavíme potvrzení o přijetí daru). I malá částka má pro nás velký význam. Finanční pomoc můžete zaslat na účet sdružení číslo:

- dále budeme vděčni za desinfekční a čistící prostředky, antiparazitické šampony, obojky, pamlsky, deky, hračky, vodítka, obojky a krmivo pro pejsky

- můžete poskytnout dočasný domov pro nalezence - tzv.depozitum, je to místo, kde pejsek přebývá přechodnou dobu, než se mu najde trvalý domov

- můžete taky pomoci tak,že nebudete podporovat množitele, kteří prodávají pejsky bez PP za účelem výdělku. Proč rodiče šťěnátek jsou  s PP a jejich štěníci bez PP???  Proč své papírové psy neuchovnili??? Možná proto, že mají nějakou vadu nebo jsou nemocní. Kde máte záruku, že Vaše štěňátko nebude nemocné??? Pomozte raději pejskovi z útulku, takový pejsek Vám bude vděčný do konce svého života.

Podívejte odkud můžete mít štěňátko, takto to v množírnách vypadá - viz fotogalerie množírny

 

 

 

Pejska po přijetí vykoupeme a případně odblešíme. Poté s ním absolvujeme zdravotní prohlídku u veterináře a je provedeno očkování a odčervení. O pejska se dále staráme a hledáme mu nový domov. Po celou dobu pobytu u nás ho krmíme, mazlinkujeme a poskytujeme mu tu nejlepší péči. Bohužel nic není zadarmo a tak Vám budeme vděčni, když nám na jejich péči přispějete. Jen tak budeme moci v této činnosti pokračovat a v případě nalezení dalších dobrovolníků, kteří by poskytli pejskovi dočasný domov budeme mít možnost tuto činnost i rozšiřovat a přijmout větší počet pejsků. 

 Pojem dárcovství a sponzorství

- Dar je bezúplatný převod majetku (peněžní prostředky, movitá věc, nemovitost), který je realizován na základě darovací smlouvy dle Občanského zákoníku § 628 - § 630. Dar  by měl být přesně definovaný účel pro potřeby zdanění. Odpočíst si můžete dar, jestliže úhrnná hodnota ve zdaňovacím období činila alespoň 1000 korun nebo přesáhla dvě procenta vašeho (původního) základu daně - u fyzické osoby, pro právnické osoby je stanoven spodní limit jednoho daru na 2 000 Kč, maximálně lze v úhrnu odečíst 5 % ze základu daně. Neposedné tlapky o.s. Vám vystaví potvrzení o přijetí daru.

- Sponzorování je  založeno na poskytnutí propagační, reklamní služby neziskovou organizací sponzorovi, např. umístění reklamního panelu na budově, kde sídlí nezisková organizace apod. Sponzorávní je podložené smlouvou o reklamě a sponzor je může v plné výši zahrnout do základu daně.

 

Jak to vypadá, když přijmeme pejska do depozita: