Jdi na obsah Jdi na menu
 Kikinka

18. 12. 2011

 Do depozita nám přibyli 2 noví pejsci. Jsou to dvě čivavy - fenečka a pejsek. Pocházejí od množitelky, na kterou jsme dostali tip od kamarádky. (paní měla několik pejsků - čivavy a mopse). Pejsci sice měli dostatek krmení, ale žili v garáži na kachličkách a v koutě měli jen hromadu hadrů. Když jsme to viděli, tak se nám vehnali slzy do očí. Vždyť taková drobotina patří někde na gaučík a do postele. Fenečka se paní nehodila, protože prý rodila pouze mrtvá štěňátka, což se nelze divit, vzhledem k tomu, že je opravdu malilinká. Oba pejsci nemají žádné hygienické návyky, nejsou socializovaní, bojí se lidí, ruky, zvuků, ruchu,  neumějí vůbec na vodítku, nesnesou na krku obojek. Bude to chtít hodně trpělivosti a pejsky pomalu naučit, že lidé nejsou zlí. Oba pejsky nabízíme k adopci, ale opravdu jen někomu, kdo je bude milovat a kdo se jich už nevzdá.

Maxíka jsme přesunuli do rubriky Našli domov 

  

Kiki 3-4 letá fenečka. Zpočátku bázlivá, ale když se trošku osmělí začíná vrtět ocáskem a lidskou společnost vyhledává, bude z ní velký mazel. Je hodně zvědavá, zajímá ji každé šustění sáčku, cinkání příborů...Několikrát měla štěňátka, ale ta se vždy narodila mrtvá. Nemá hygienické návyky, bude se jím muset naučit. Neumí na vodítku, ale chození učíme. Nemá problémy s pejsky, s kočičkami, i přes svou velikost si umí sjednat respekt. Je to moc hodná feňulka. Kikinka je na tom s bázlivostí lépe než Maxík, ráda spinká na klíně, má mlsný jazýček, ale není vybíravá. Papká pěkně i granulky, na vodítku už chodí moc pěkně. Reaguje krásně na své jméno, příjde na přivolání. S čistotností je na tom trošku hůře než Maxík, chodí na podložku, ale občas se vyčurká mimo ni. Ale určitě se to naučí nebo pochopí, že se potřeba koná pouze venku. Pejsky to nikdo nikdy neučil, takže se nelze divit.

Kikinka byla na vyšetření před kastrací (na stěrech), kastrace musí být odložena z důvodu nástupu hárání. Musíme počkat až Kikinka dohárá, protože kastrace v průběhu hárání je velmi nebezpečná. Pan doktor zjistil, že Kikinka má za sebou několik porodů císařem, podle jizev na bříšku. Dle zoubků pan doktor odhaduje věk na 4-5 let. Kikinka doposud asi měla velice těžký život, o to víc budeme pečlivější při výběru vhodných páničků. Kikinka si zaslouží ten nejlepší domov.

 Kikinka má po kastraci, čeká ji vytažení stehů. Je to malý rarášek, je strašně moc,opravdu strašně moc hodná. Doma neštěká, jen se přidá, když začnou štěkat naši domáci psi. Spinká v posteli. Beru si ji s sebou do práce, kde celou dobu prospí stočená v klubíčku na pelíšku. Má ráda lidskou společnost, miluje mazlení a ráda spí na klíně. Celý život prožila v garáži, takže neměla žádnou socializaci, neměla kontakt s člověkem, nebyla naučená čistotě. Nám se podařilo Kikinku naučit pěkně chodit doma na plenku. Trošku se boji hluku a ruchu a proto by se spíše hodila k někomu staršímu, kde bude mít svůj klid. 

Prosíme pokud máte zájem kontaktujte nás, hledáme pro Kikinku pouze trvalý domov do konce jejiho života a paničky, kteří ji zahrnou spoustou lásky.  PŘEČTĚTE SI PROSÍM PODMÍNKY ADOPCE!!!!

Fotečky obou ZDE a zde

Nové info o Kiki 12.4.2012
Kikinka měla včera velký den, přijela se na ní podívat její potencionální panička, která má již štěňátko čivavy. Kikina se předvedla v celé své kráse. Na paní štěkala, vrčela, kolem sebe kousala, nechtěla se nechat pohladit. Takovou Kikinku vůbec neznáme. S námi doma je v pohodě a když se chodili zájemci dívat ještě na Maxíčka, Kikinka na ně vrtěla ocáskem a chtěla se mazlit. Teď už si u nás zvykla a nevíme, jestli náhodou nemá nějaký šestý smysl, tušení, že by od nás musela odejít pryč a tak dělá takový cirkus a snaží se zájemce odradit. :)

Tak Kikinka se konečně dočkala a odjela do nového domova. Měli jsme velký strach, tak vše dopadne, ale díky trpělivosti její nové paničky vše dopadlo dobře.  Nelo za Kikinku děkujeme♥

 551187_3017889340115_171440575_n.jpg