Jdi na obsah Jdi na menu
 Týraná Sára

27. 3. 2012

Sára je cca jednoletá fenečka křížence menšího vzrůstu (cca 35 cm, váhy 6,5 kg). Je to ještě takové odrostlé štěně a už poznala jak dokáží být lidé krutí. Její bývalá panička - tyranka ji zlomila nožku, kterou má již zahojenou (v nožce má železo),  způsobila rozsáhlé popáleniny na zádech (které se pomalu hojí a již zarůstají srstí) a poznamela její psí dušičku.. Dvě paní, které ji vyrvaly ze spárů této hnusné, kruté tyranky už dokázaly divy. Sářinka se naučila hrát si s hračkami, které za života u tyranky nepoznala a zjistila, že někteří lidé jsou hodní. Bohužel bývalá majitela Sáry, které budu říkat zrůda nemá zábrany a zachráněnkyním Sáry vyhrožovala a  Sáru bylo nutné  umístit z jejího dosahu. A tak Sára skončila u nás v depozitu Neposedných tlapek. Neposedné tlapky poskytly Sářince azyl a chtějí pomoci "Psům bez hranic"  a jejím zachráněnkyním najít Sářince  nový domov.

Postupně budeme přidávat informace o  pokrocích Sářinky u nás. Prozatím to vypadá, že Sářinka bude velmi hodný a vnímavý pejsek, který i přes své špatné zkušenosti nezanevřel na lidi, ba naopak lidi miluje. Je v ní ještě malá dušička, ale láska člověka dokáže divy.

Nové info /neposednetlapky.rajce.idnes.cz/Sara-nove/

Sára je velmi vnímavá holčička. Učíme ji povely sedni, podej pac, zůstaň. Venku lítá jako bláznivá střela, je velice akční, ráda nosí klacík nebo balonek. Je čistotná, nic neničí, krásně vydrží 9 hodin sama, když jsem v práci. Na procházkách je kamarád s malými i velkými psy, s každým si chce hrát. Pouze doma, ve svém teritoriu chce všechnu pozornost pro sebe. Teď je doma s Kikinkou a s jedním pejsek nemá žádný problém. Samotná přítomnost psů jí nevadí, ale když chceme jiného psa například pohladit, začne být nervózní. Proto ji určitě bude nejlépe samotné, ale na přítomnost jiného psa by si časem zvykla. Sára není agresivní, jen se snaží psy zastrašit a tím pádem odehnat.  Foto

Nové info 19.4.

Byli jsme se Sárou na veterině ohledně její zlomené nožky, zlomenina se díky jejímu mládí i dobré práci veterináře, který Sářinu nohu operoval, krásně zahojila, nyní je nutné vyndat cerkláž. Po zahojení  jizvy, která díky vyndání cerkláže vznikne bude Sára opět běhat jako laňka. Sára bude zcela bez následků.  Zjistili jsme i přesný věk Sáry, narodila se v březnu 2011, takže má jeden rok. Sářin vztah ke psům se velmi zlepšuje, je to díky terapii, kterou pravidelně podstupuje. Vystavujeme jí neustále kontaktu se psy a Sára začíná chápat, že člověk jí neodstrčí, když je přítomen jiný pes. Žárlivost pomalu ustupuje. V budoucnu by Sára nemusela mít žádný problém s jinými psy a bude určitě vhodná i k jinému psu, jen se jí musí určit hranice. Každý den nám Sára ukazuje svou lásku a oddanost, je velmi přítulná a mazlivá. Je to ještě vzhledem k věku takové odrostlé štěndo, které má rádo hry a skotačení.

Info 2.5.2012

Sára dělá obrovské pokroky, nejsou to malé krůčky, ale přímo obrovské skoky. Přítomnost pejsků ji už nevadí, na naše psy si zvykla. Naopak je ráda mezi psy, jen u krmení potřebuje klid a nejradši má misku někde bokem. I když mne včera překvapila tím, že dovolila Kikince vzít si granulky z její misky když z ní zrovna jedla. No prostě Sára je holka šikovná a ten kdo si jí vezme bude mít suprového, oddaného a mazlivého pejska. Fotečky s Kikčou zde

Tak Sárulka má za sebou operaci nožky, teď ji čeká rekonvalescence. Nožku musíme protahovat. Sárka prozatím skáče o třech nožkách.

Sárulka začíná používat všechny tlapky a brzy ji čeká odjezd do nového domova. Výběr paničky byl velice těžký, o Sáru měli zájem dvě paní, obě byly velmi opravdu velmi sypmatické a obě si Sáru zamilovaly. Nakonec rozhodlo to, že jedna paní je z Ostravy a tak jsme využili možnosti, že můžeme Sárku dále vídat, protože nám přirostla k srdci a tak Sára zůstane v Ostravě.

10.6.2012 Sára odjela do nového domova.